TÜİK’in yaptığı işçi ve memurun hakkını yemektir

Kocaeli haber - İYİ Parti Kocaeli Medya İlişkilerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Yiğit Kılıç, emekli, memur ve işçi zamları ile ilgili açıklamada bulundu.

Kocaeli son dakikaİYİ Parti Kocaeli Medya İlişkilerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Buğra Yiğit Kılıç, açıklamasında, “Türk halkı yıllardır TÜİK eliyle fakirleştirilmektedir. Türkiye’nin en güvenilir olması gereken kurum yarıya indirerek sunduğu enflasyon oranları ile emeklimizin, memurumuzun, işçimizin hak ettiği zammı alamamasını sağlamaktadır. Bu yüzden emekli, memur ve işçi zamları ile sokaktaki enflasyon oranı arasında dağlar kadar fark olmakta, halkımız fakirleşmeye devam etmektedir.

Bakınız ekonomi uzmanlarından oluşan bağımsız kuruluş ENAG yıllık enflasyonu yüzde 127,21 olarak açıklarken TÜİK yüzde 64,77 oranında enflasyon açıklamıştır. Memur ve emekli zamları için de son 6 aylık enflasyon dikkate alınacağından memur ve emeklimizin hakkı yenmiş, cebine girmesi gereken zam adeta çalınmıştır. Bu yüzdendir ki sokaktaki enflasyon ile maaş zamları arasındaki uyumsuzluğun sebebi TÜİK’in manipüle edilmiş oranlarıdır.” dedi.

03 Oca 2024 - 20:28 - Siyaset