MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş'tan Saffet Sancaklı açıklaması!

Kocaeli haber - MHP Genel Merkezi tarafından istifası istenen MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı hakkında İl Başkanı Murat Nuri Demişbaş açıklama yaptı

Kocaeli  son dakika - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı   Devlet Bahçeli, bazı basın mensuplarının MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ile ilgili sorusuna cevap verdi. Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" diye yanıt verdi.

SAFFET SANCAKLI'DAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Sancaklı açıklamada bulundu. Sancaklı, "Bugün bir takım taraflı medya organlarında, söylemediğim sözler üzerinden tamamen yalanlarla Cumhur İttifakı'na karşı yapılan olumsuz algı operasyonlarını büyük bir şaşkınlıkla takip ettim. Yalan ve maksatlı haberleri yapanlarla Türk adaleti önünde hesaplaşacağımı da özellikle belirtmek isterim. Dün olduğu gibi bugün de Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde olduğumu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ettiğimi belirtmek isterim. Cumhur İttifakı’nın başarılarını çekemeyenler, Türk ve  Türkiye Yüzyılı hedefine set çekmeye çalışanlar bilsinler ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettikleri gibi “Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacak, Türk milleti Cumhur İttifakı’nda uzlaşacak. MHP ve Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine damga vuracaktır" Kamuoyuna saygılarımla sunarım" ifadelerini kullandı. 

İSTİFASI İSTENDİ 

MHP Genel Başkan Yardımcısı, MHP İstanbul Milletvekili ise kamuoyuna bir açıklamada bulunarak, "Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi. 

“YORUM YAPMAMIZ DOĞRU DEĞİL”

Konu ile ilgili olarak MHP Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, “Genel merkezin almış olduğu bir karar ve onların takdiridir. Bizim yorum yapmamız doğru değildir” dedi.

09 Ara 2023 - 19:00 - Siyaset