Emirşah Torun gaza geldi

Kocaeli haber - Emirşah Torun, aylar öncesinden İzmit Belediyesi’nde memur Belediye Başkan Yardımcısı olmasına rağmen sözlü olarak aday adaylığını dile getirmiş ve sık sık ilçeye gelmeye başlamıştı. Körfez’le ilgisi olmadığı için eleştirilen Emirşah Torun, bugün aday adaylığını açıklamak ve dosyasını teslim etmek için kürsüye çıktı. 

Emirşah Torun gaza geldi
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika -  CHP Körfez İlçe’nin tartışmalara neden olan Körfez Belediye Başkan aday adayı Emirşah Torun, dosyasını teslim etti. Programa CHP diğer ilçelerden ve İzmit'ten katılımcılar oldu. Konuşması sırasında Ağrılı olduğu için gelen hemşeri derneklerinin temsilcilerini görünce, heyecana kapılan Torun daha bir gün öncesinde iyi bir katılımla aday adaylığını açıklayan ve Toruna sahnede katıldığı için teşekkür eden ve kürsüye çağıran bayan aday adayını dahi unuttu. Ve diğer aday adaylarının katılımlarıyla kıyaslama yapıp, " daha önce benden önce aday adayları burada açıklamalarını yaptılar ama görüyorsunuz bana onlardan daha çok katılım oldu, ne sağım ne solum başkan Emirsah Torun" diyerek el sallayıp sahneyi kapattı. Bu konuşması ile diğer aday adaylarını yeren Emirsah Torun kendisini de şimdiden aday ilan etti. Bu cümlesinden sonra alana destek için gelen diğer aday adayları ve destekçileri meydandan ayrılmaya başladılar.

"NE SAĞIM NE SOLUM"

İlk olarak açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Gülseren Solmaz Altunal kendisini anons etti ve yanlışlıkla aday adayı yerine aday dedikten sonra düzeltme yaptı. Bu sırada ilçedeki hemşeri derneklerinin başkan ve yöneticileri ile CHP ilçe yöneticileri kalabalık bir görüntü oluşturdular. Kürsüye çıkınca bunu gören Emirşah Torun, “Ne sağım, ne solum Başkan Emirşah Torun” sloganını atarak kendisini alay ilan etti. 

"VERGİLİ'Yİ BULAMADI"


Emirşah Torun, konuşması sırasında daha bir gün önce kendisine katılımı nedeniyle teşekkür eden hatta kürsüye davet ederek resim veren bayan aday adayı Aynur Vergili’yi de unutarak, en çok kalabalığın kendisine ait olduğunu iddia etti ve aynı jesti yapamadı. Konuşması sonrasında bu hatası kendisine hatırlatılan Emişah Torun, bunu düzeltmek istediyse de Vergili’yi bulamadı.
Torun’un konuşmasının diğer aday adayları tarafından nasıl karşılanacağı merak edilirken, bu davranışım şimdiden kırılmalara neden olabileceği söyleniyor. İlçe yönetiminin bu konuşma sonrasında nasıl bir açıklama yapacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor.