İYİ Parti o iki ilçede aday çıkarmayacak!

Kocaeli haber - İYİ Parti ve CHP, 2024 yerel seçimlerinde de tabanda ittifak yapma hazırlığı sürecine girdi. İYİ Parti, Derince ve İzmit’te aday çıkarmayarak bu ilçelerde CHP’ye destek verecek

Betül  Erbay
Betül Erbay Tüm Haberleri

Kocaeli son dakika - 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı çatısı altında tüm Türkiye’de seçime giden İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde ( CHP) 2024 seçimlerinde bir ittifak yapılmayacağı kulislerde konuşulmaya başlanmıştı. İYİ Parti, Kocaeli’de Gebze, Körfez, Karamürsel ve Dilovası için adaylarını açıklayarak seçim gireceğini belirtti.

TABANDA İTTİFAK OLACAK

CHP ile bir ittifak yapılmayacağı konusu netlik kazanırken, örgüt ve teşkilat tabanının bir ittifak üzerine anlaşmak istendiği öğrenildi. 4 ilçede adayını açıklayan İYİ Parti, CHP’nin güçlü olduğu ilçelerde aday çıkarmayacağı ve tabanda bir ittifak sağlanılacağı konuşulmaya başlandı.

TÜRKKAN’DA İSTİYOR

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Derince ve İzmit’te CHP adayı üzerinde seçime gidilmesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi. Özellikle Derince’de CHP’den aday adayı olan ve 2019 yerel seçimlerinde de CHP’nin Derince  Belediye Başkan aday adayı olan Sertif Gökçe’yi destekleyeceği bilgisine ulaşıldı.

29 Kas 2023 - 15:03 - Siyaset

Mahreç  Betül Erbay