Ünlü bilim adamı covid aşısı olanların öleceğini söyledi!

Kocaeli haber - Dr. Alan Shoemaker aşı için ne dedi? Koronavirüs aşısının yan etkileri konusunda tartışmalar devam ederken Amerikalı Doktor ve Yazar Dr. Alan Shoemaker'ın aşı hakkında yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Peki Dr. Alan Shoemaker aşı için neler söyledi, kimdir? İşte tüm detaylar.

Ünlü bilim adamı covid aşısı olanların öleceğini söyledi!
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - Dr. Alan Shoemaker aşı için ne dedi? Koronavirüs aşılarının yan etkileri konusundaki tartışmalara bir yenisi daha eklendi. Amerikalı Doktor ve Yazar Dr. Alan Shoemaker, bir toplantıda canlı yayında yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düştü. Peki Dr. Alan Shoemaker kimdir, kovid-19 aşıları için ne söyledi? İşte Dr. Alan Shoemaker'in koronavirüs hakkındaki tüm söyledikleri.

Ünlü bilim adamı covid aşısı olanların öleceğini söyledi!

DR. ALAN SHOEMAKER AŞI İÇİN NE DEDİ?

Amerikalı bir doktor ve yazar olan Dr. Alan Shoemaker, Covid aşısı olanlarda %5 ila %9 oranında kalp hasarı geliştiğini, bunun da her bir milyon kişide 50 bin ila 90 bin kişi arasında ölüme yol açabileceğini iddia etti. Shoemaker, “Miyokardit tanısı konulan insanların yarısı 5 yıl içinde, %75’i 10 yıl içinde ölecek” dedi. Ancak bu iddiaların bilimsel bir dayanağı olmadığı ve aşı karşıtı bir propaganda olduğu belirtiliyor. Özetlemek gerekirse Doktor Alan Shoemaker şunları söyledi:

"Covid aşısı olanlarda %5 ila %9 oranında kalp hasarı geliştiği tespit edildi."

"Her bir milyon kişide 50 bin ila 90 bin kişi arası."

"‘Miyokardit tanısı konulan insanların yarısı’ 5 yıl içinde, %75'i 10 yıl içinde ölecek."

DR. ALAN SHOEMAKER KİMDİR?

Doktor Christopher Alan Shoemaker'ın profesyonel davranışları, son zamanlarda ciddi tartışmaların odağı haline geldi. 1975 yılında Queen's University'den mezun olan ve 1998 yılından bu yana bağımsız pratisyen olarak görev yapan Shoemaker, özellikle COVID-19 pandemisi ve ilgili konularda sosyal medya ve dijital platformlarda yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştiriliyor. 

MİYOKARDİT NEDİR?

Miyokardit ise kalpteki bu kasının iltihaplanması ya da enfeksiyonu olarak ifade edilir. Miyokard yani halk diliyle kalp kası kalbin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Kalp kası da diğer kaslar gibi iltihaplanabilir. Bakteriler, virüsler, mantarlar, otoimmün hastalıklar da buna neden olabilir. ( Türkiye Gazetesi)

29 Kas 2023 - 12:21 - Sağlık