Salı, 26 Ocak 2021
.
.
Güncel

Zeray İnşaat ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı

İlimizin önemli inşaat firmalarından Zeray İnşaat, pandemi süreci ve Ramamazan ayının başlaması nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere bin 200 adet yardım kolisi dağıttı.

Tarih
Zeray İnşaat ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı

Kardeşliğin ve dayanışmanın önemine değinen Zeray İnşaat yetkililer açıklamalarında; "Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez’ demiş Hz. Mevlana. İçinde bulunduğumuz zor şartlarda, insan olabilmenin en önemli göstergesidir elele vermek. Toplum içerisinde her kriz hissiyatı oluştuğunda daha fazla sorumluluk alma ihtiyacı duyduk, içinde bulunduğumuz sektöre ve halkımıza umut olabilmek için şantiyelerimize hiç ara vermedik, daha fazla yerel ve ulusal bazda reklam verdik ki umutları yeşertelim istedik, sorumluluğumuzda emek veren binlerce personelimize ve tedarikçilerimiz ve aileleri ile birlikte onbinlerce insanın evinde aş olmak zorundaydık. Bursa’da, Sakarya’da, Kocaeli’de kimi sofrada tuz kimisinde ekmek olmak bir gururdu bizim için ve şimdi 5 yıllık planlarımızda ülkemizin önde gelen şehirlerinde ve birçok ülkede başka sofralara umut olma hayallerimize her gün bir adım daha yaklaşmanın heyecanını yaşıyorduk hala yaşıyoruz ve yaşayacağız.

 

DOKTORUMUZUN KONTROLÜNDE

Dünyayı esir altına almış olan salgın, tüm sektörleri etkilemiş olsa da öz gücümüz ve işimize olan inanç ve saygımız ile bugünde durmak, çalışanlarımızı eve gönderip umutsuzluğa kaptırmak yerine daha fazla personel sayısı ile şantiyelerimize ağırlık vermeyi seçtik. Personellerimizin tümü korona virüs ile ilgili eğitimlerden geçirildi. Tüm ofislerimizi ve şantiyelerimizi bilim kurulunun verdiğini tavsiyeler neticesinde sık aralıklarla dezenfekte ettirip, her bir noktaya hijyen alanları oluşturduk. Ve yine ofisler ve şantiyelerimiz içerisinde iş güvenliği uzmanlarımız ve şirket doktorumuz kontrollerinde sağlık tedbirlerine uyarak üretmeyi seçmiş bulunduk.

 

“ÜRETMEYİ SEÇTİK"

Üretmeyi seçtik çünkü Memleketimiz mimari anlayışımıza ihtiyacı vardı ve hak ediyordu. Üretmeyi seçtik çünkü Memleketimizin dönen ekonomik çarkında katkımız olmalıydı. Üretmeyi seçtik çünkü daha fazla istihdam yaratmalıydık. Üretmeyi seçtik çünkü yüzlerce burs alan öğrencimiz mağdur olmamalıydı ve memleketimizin aydınlık yüzünde katkımız olmalıydı. Üretmeyi seçtik çünkü Anadolu’nun dört bir köşesinde kimsesizlerin kimi olmalıydık. Üretmeyi seçtik çünkü inşaat bizim mesleğimiz öz işimizdi.

 

 “SON 2 AYLIK DÖNEMDE YÜZLERCE YURTTAŞIMIZI İŞ SAHİBİ YAPTIK”

Bu zorlu günlerde etrafımızda ki çeşitli kurum ve kuruluşların yardım çağrılarına sessiz kalamadık, kalamazdık. Gücümüzün yettiğince insanlarımızın yanında olmaya çalıştık. Son iki aylık dönemde bir kişiyi dahi işten çıkarmadık, bunun yerine yüzlerce yurttaşımızı iş sahibi yaptık. Bize böylesine gururu yaşatan, bu dayanışmada rızkı veren Allah’tır zihniyeti ile binlerce çalışanımıza rızık vermede bizi vesile kılan rabbimize şükran göstergemiz olan mübarek Ramazan ayında gıda kolilerimizi personelimiz ve tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak binlerce kişinin sofralarına umut olduk. Kardeşliğin ve dayanışmanın önemini iliklerimize kadar hissettiğimiz şu günlerde, Zeray ailesi çatısı altında mücadele veren tüm personellerimize teşekkür ederiz.

 

"GÜVEN İNŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ" 

Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır. Güven İnşaa etmeye devam edeceğiz. Bu günler geride kaldığında hedeflerimizin bir gün bile gerisinde kalmayacağımız inancı ile umutsuzluğu değil umudu, karanlığı değil aydınlığı, sırt çevirmeyi değil kardeşliği ve dayanışmayı seçtik. Aynı zamanda gecesini gündüzüne katarak, aileleri ve çocuklarından ayrı kalarak bir asker misali cephenin en önünde savaşan sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunar. Zeray İnşaat adına her birine teşekkür ederiz.

Z1

Z3

Z2

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE