Cuma, 30 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

Yusuf Bayraktar disipline sevk edildi

Lastik- İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar hakkında üyelikten çıkarma talebi ile disiplin Kuruluna sevk işlemini başlattı

Tarih
Yusuf Bayraktar disipline sevk edildi

 

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın saldırıya uğraması sonrası başlayan tartışmada önemli bir gelişme yaşandı. Bilindiği gibi Bayraktar yaptığı açıklamada, uğradığı saldırı sonrası Lastik-İş Genel Merkezini suçlamıştı. Bu suçlamaların ardından Lastik-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantı. Toplantıda ise Bayraktar hakkında disiplin sürecin başlatılması kararı verildi. Lastik-İş Sendikasından yapılan açıklama şöyle:

“Bir süredir özellikle Kocaeli yerel basını başta olmak üzere bazı basım organlarında sendikamız Lastik-İş’i hedef alan haber ve yorumların yoğunlaştığını gözlüyoruz. Bu haber ve yorumların büyük bölümünün bir şube başkanımız kaynak gösterilerek yapıldığı anlaşılmaktadır. Sendikamızın Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’a dayandırılan yalan yanlış haberlerle Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz çirkin iftiralarla karşı karşıya bırakılmaktadır.

Son olarak 9 Eylül tarihinde Kocaeli Şube Başkam Yusuf Bayraktar’ın karıştığı bir kavga haberi basına yansımış ve bu haber de sendikamızı kamuoyunda ve üyeleri gözünde küçük düşürecek şekilde kullanılmıştır. Başkanlar Kurulumuzun hiçbir biçimde herhangi bir saldırgan davranışı onaylaması mümkün değildir. Bu nedenle Başkanlar Kurulumuz Kocaeli Şube Başkanımız Yusuf Bayraktar’a karşı yapılan saldırıyı da kınamaktadır.

Ancak nedeni ne olursa olsun, hiçbir güç veya hiçbir kimse sendikamız Lastik-İş’i karalayamaz. Bir süredir devam eden haber ve yorumlarda olduğu gibi, bu olayda da, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın sahip olduğu unvan ve yetkilerle bağdaşmayan sorumsuz bir davranış içine girdiği görülmüştür. Yusuf Bayraktar konuya ilişkin olarak 12 Eylül tarihinde yaptığı basın toplantısında da aynı tutumunu sürdürmüştür. Daha önce, sendikamızın Onursal Genel Başkam Abdullah Karacan’a saldırarak, anısını lekelemeye çalışanların arkasında duranlardan birinin de Yusuf Bayraktar olduğu anlaşılmıştır.

Son gelişmelerden sonra da kendisinin içinde yer aldığı olayın sorumluları olarak sendikamızın Genel Başkanı ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin isimlerini vererek suçlamış bulunmaktadır. Bu ortam içinde, Kocaeli şube Başkam Yusuf Bayraktar’ın sendikamızı kamuoyu önünde küçük düşüren söylem, tutum ve davranışlarıyla sendikanın itibarına zarar veren ve sendikamızın geleceği ile üyelerimizin hak ve çıkarlarını tehlikeye düşüren davranışlarına daha fazla anlayışla yaklaşılması mümkün değildir. Çünkü Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu olarak, onurlu mücadele tarihi boyunca her türlü saldırıya göğüs germiş bir sendika olan Lastik-İş’in birlik ve dayanışmasını yok etmeye, sendikada ayrımcılık yapmaya ve düşmanlıklar yaratmaya yönelik hiçbir davranışa izin vermemiz söz konusu olamaz.

Bu çerçevede Kocaeli Şube Başkam Yusuf Bayraktar’ın davranışlarını sendikamızın birliğini bozucu ve tüzel kişiliğini küçük düşürücü gördüğümüzü açıkça vurguluyoruz. Aynı şekilde yaşanan bu gelişmelerden dolayı Yusuf Bayraktar’ın takındığı tutum ve yaptığı açıklamaları doğru bulmadığımızı ve şiddetle reddettiğimizi belirtiyoruz. Açıkladığımız bu nedenlerle bizler Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulunu oluşturan Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Şube Başkanı dışında kalan bütün şubelerin Başkanları ve Kocaeli Şubesi dahil bütün şubelerin Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz’a Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar hakkında üyelikten çıkarma talebi ile Disiplin Kuruluna sevk işleminin başlatılması için çağrı yapıyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi hiçbir kişi ya da kurumun işçi sınıfının göz bebeği olan, 70 yıllık köklü ve onurlu bir mücadele tarihi bulunan sendikamıza zarar vermesine izin vermeyeceğimizi ve bu uğurda tüm Lastik-İş üyeleri ile birlikte sonuna kadar mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.”

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE