Cuma, 25 Eylül 2020
.
.
Güncel

Ücretsiz YKS Danışmanlık Hizmetine Yoğun İlgi

Başiskele Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren öğrencilere üniversite tercihinde ücretsiz rehberlik ve danışmanlık desteği veriyor.

Tarih
Ücretsiz YKS Danışmanlık Hizmetine Yoğun İlgi

Başiskele’de eğitime ve gençlere büyük önem veren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, yapacakları meslek seçimleri ve üniversite tercihleriyle yarınlarına yön verecek Başiskele’nin başarılı öğrencilerini tercih döneminde de yalnız bırakmıyor. 

Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün rehber öğretmen desteğiyle Kocaeli’de örnek bir hizmete daha öncülük eden Başiskele Belediyesi,  “YKS Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti” ile öğrencilere kendileri için en doğru eğitimi sağlayacak üniversiteyi ve kendilerine en uygun mesleği belirlemede kolaylık sunuyor.

Başiskele Belediyesi Hizmet Binası’nda yer alan Başiskele Kariyer ve İstihdam Merkezi’ne (BAŞKİM) gelen üniversite adayları, hafta içi her gün saat 14:00 ile 16:00 saatleri arasında uzman rehber öğretmen ile yüz yüze görüşerek fikir alışverişinde bulunuyorlar.

YKS puan bilgileri yanı sıra kişisel özellikleri ve gelecek hedefleri hakkında rehber öğretmenine bilgi veren üniversite adaylarına, aldıkları puana ve hedeflerine göre alternatifli bir liste hazırlanıyor. Meslekler ve tercih edilmesi planlanan üniversiteler hakkında adaylara genel bilgiler veriliyor. Adayların hedefleri ile örtüşen benzer meslekler hakkında tavsiyeler sunuluyor. Rehber öğretmen, adaylara son kararlarını vermeden önce tercih edecekleri üniversitenin kampüsünü ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinmeleri önerisinde de bulunuyor.

Üniversite adayı gençler, Başiskele Belediyesi’nin bu hizmetinden dolayı memnuniyetlerini ileterek Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye çok teşekkür ettiler.

Ücretsiz YKS Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti 14 Ağustos Cuma Günü saat 16:00’ya kadar devam edecek.

BAŞKAN ÖZLÜ: GENÇLERİMİZİN HEYECANINI PAYLAŞIYORUZ

Başiskele’de gençlerin Yasin ağabeyisi olarak her fırsatta onların yanında olan ve her alanda kendilerine destek olan Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, YKS tercih sürecinde de belediye olarak gençleri yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Başkan Özlü, “YKS heyecanını bizler de genç kardeşlerimizle paylaşıyoruz. YKS tercihlerinde tüm üniversite adayı gençlerimize başarılar diliyoruz. Biz de Başiskele Belediyesi olarak rehber öğretmenlerimiz ile birlikte sizlerin daha doğru bir tercih yapabilmeniz için ücretsiz rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmete ihtiyacı olan tüm kardeşlerimizi belediyemize bekliyoruz.” dedi.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE