Çarşamba, 30 Eylül 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

Toplu taşımada sosyal mesafe uygulaması başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklarinden UlaşımPark tarafından, tramvay ve otobüslerin iç zemin kısmına sosyal mesafeye dikkat çekmek amacıyla farkındalık uygulaması gerçekleştirildi.

Tarih
Toplu taşımada sosyal mesafe uygulaması başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark, tüm otobüs ve tramvaylarda sosyal mesafe uyarıcı etiketleri uygulamasını başlattı. Bu uygulama ile yolcuların, otobüs ve tramvaylarda az kapasiteyle sağlıklı ulaşım gerçekleştirmesi amaçlanıyor.

 

HEPSİNDE UYGULANDI

UlaşımPark, yolcuların sosyal mesafe kuralına uyarak seyahat etmeleri için otobüs ve tramvayların tamamında zemin kısmına uyarıcı etiket uygulaması gerçekleştirdi. Araçların zemin kısmında gerçekleşen uygulama ile yolcuların mesafe aralığını koruyarak seyahat etmeleri sağlanacak. Sosyal mesafe etiketlerinin yanı sıra tüm araçlarda mesafeli koltuk uygulaması da devam ediyor. Ayakta bekleyenler için zemindeki etiketler, oturanlar için mesafeli koltuk uygulaması ile bir koltuk boş bırakılarak tramvay ve otobüslerde güvenli ve sağlıklı yolculuk yapılıyor.

HER AKŞAM TEMİZLİK
Alınan önlemler sadece araç içerisine uygulanan etiketlerle sınırlı kalmıyor. Tramvay ve otobüslere her gün dezenfekte işlemi uygulanıyor. Sefer bitiminde araçlar park alanına geldiğinde temizlik ekipleri, tüm araçları teker teker A’dan Z’ye her noktasını temizliyor.

 

DOLULUK ORANLARI TAKİP EDİLİYOR

Uygulamanın amacı, sosyal mesafe kuralına dikkat çekerek vatandaşların gerek ayakta gerekse koltukta oturduğunda yan yana seyahat etmesini önlemek. Alınan diğer önlemlerden biri de araçların doluluk oranları. UlaşımPark kontrol merkezi tarafından araçların doluluk oranları anlık takip ediliyor. Bunun yanı sıra sürücüler araçlarında yüzde elli doluluğa ulaştığında yolcuların sağlıklı yolculuk yapabilmesi için araçlara ekstra yolcu almayarak seferlerine devam ediyor.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE