Cuma, 23 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

Tevfik Mayda mazbatasını aldı

CHP Kartepe İlçe Başkanlığına seçilerek dün Kocaeli Adliyesi'nden mazbatasını alan Tevfik Mayda, "Birleştirici yapımızı bundan sonra da devam ettireceğiz. Büyük bir heyecan ve şevkle başladık bu işe ve…

Tarih
Tevfik Mayda mazbatasını aldı

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından istediği performansı yakalayamayan ve sonrasında da olumsuz olaylarla gündeme gelen CHP Kartepe İlçe örgütünde, İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve yönetim kurulundan 11 kişi istifa etmiş; CHP İl örgütü, Kartepe İlçe örgütüne kayyum atamıştı. Olağanüstü kongre hazırlıklarını tamamlayan kayyum, geçtiğimiz hafta sonu Uzunçiftlik Ataevler Kültür Merkezi’nde kongreyi gerçekleştirdi. Olağanüstü kongrede Tevfik Mayda ve Namık Alkan yarışırken seçimi Mayda kazandı. Mayda, bugün yönetimi ile birlikte Kocaeli Adliyesi'ne giderek mazbatasını aldı.

MAZBATASINI SEVİMLİ'DEN ALDI

Mayda'yı bu önemli günde CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve il yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve partililer yalnız bırakmadı. Mayda'ya mazbatasını, 5. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Kartepe İlçe Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Sevimli takdim etti. Törende konuşan Sevimli, "CHP'nin Kartepe İlçe Başkanı ve yönetim kurulunu belirlemesi amacıyla 7 Eylül 2019 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede Sayın Tevfik Mayda ve delegelerin büyük bir teveccühünü kazanarak İlçe Başkanlığına seçilmiştir. Kendisini ve yönetimini tebrik ediyor ve mazbatasını takdim ediyorum" şeklinde konuştu.

"PAYLAŞIMLARINIZA DİKKAT EDİN"

Ardından İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Biz de değerli İlçe Seçim Kurulu Başkanımıza ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Seçilen arkadaşlarımızı da gönülden tebrik ediyoruz. Hayırlı olsun. İnşallah Türk demokrasisine faydalı yararlı hizmetler yapacağına inanıyorum" dedi. Öte yandan Başkan Sarıbay, törenin sonunda partililerini sosyal medya paylaşımları konusunda uyararak "Vatandaşımızla sürekli görüşüp sohbet edin. Kimseye kötü söz söyleme hakkı vermeyin" ifadelerini kullandı.

"HEYECAN VE ŞEVKLE BAŞLADIK"

Ardından İlçe Başkanlığına seçilen Tevfik Mayda ise, "Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partimizin 96'ncı yılını kutladık. Birlik ve beraberlik içerisinde nice yıllara diyoruz. Birleştirici yapımızı bundan sonra da devam ettireceğiz. Büyük bir heyecan ve şevkle başladık bu işe ve devam edecek" sözlerine yer verdi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE