Pazartesi, 25 Ocak 2021
.
.
Güncel

TED KOCAELİ KOLEJİ EĞİTİM DÜNYASININ AYRICALIKLI MARKASI OLMAYA DEVAM EDİYOR

Pandemi nedeniyle bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de örgün eğitim kurumlarının kapanmasından dolayı okul çatısı altında ara verilen öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam eden TED Kocaeli…

Tarih
TED KOCAELİ KOLEJİ EĞİTİM DÜNYASININ AYRICALIKLI MARKASI OLMAYA DEVAM EDİYOR

TED KOCAELİ FARKI

Korona Virüs salgınının olumsuz etkilediği sektörlerden biri de eğitim sektörü.  395 bin öğrenci sayısı ile ülkemizde en fazla ilk ve ortaöğretim öğrencisi barındıran illerin başında gelen Kocaeli’de okulların salgın nedeni ile kapanmasından ötürü her okul kendine has yöntemlerle eğitim öğretime devam ediyor. TED Kocaeli Koleji bu konudaki çalışmaları ile ülkemizdeki 40 TED Okulunun içinde de ön sıralarda yerini alıyor. Yetiştirdiği başarılı öğrenciler ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine ışık tutan TED Kocaeli Koleji eğitim öğretime ara verilmesine rağmen yıllık eğitim planına aksatmadan devam ediyor.

 

2

TED KOCAELİ KOLEJİ ÖZEL ANADOLU LİSESİNDE OKUL NEREDEYSE HİÇ KAPANMAMIŞ GİBİ

Süreçten en olumsuz etkilenenler ise üniversiteye hazırlanan lise öğrencileri kuşkusuz. TED Kocaeli Koleji lise öğrencileri okul neredeyse hiç kapanmamış gibi haftalık programları dahilinde 09.30 ile 16.10 saatleri arasında örgün eğitimlerine online canlı derslerle devam ediyorlar. Okul açıkken yapılan tüm branş dersleri ve yanı sıra beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik, BTEC dersleri online canlı bağlantılarla Google Meet uygulaması üzerinden yürütülüyor. TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesinde ayrıca;

Derslerin yanı sıra her hafta en az iki tane çevrimiçi sınav (TED Genel Merkezi tarafından hazırlanan branş taramaları, okulumuz öğretmenleri tarafından hazırlanan branş taramaları ve kurumsal TYT/AYT sınavları) uygulanmakta, Danışmanlık sistemi devam ettirilmekte ve danışman öğretmenler öğrencileri ile bire bir görüşmelerini Google Meet üzerinden canlı bağlantılarla yürütmekte, Verilen ödevler k12net sistemi üzerinden takip edilerek öğrencilere geri bildirim verilmekte, Rehberlik görüşmeleri ve veli görüşmeleri devam etmekte, Tüm ulusal ve uluslararası projelerimiz Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile sürdürülmekte, Her perşembe 17.00-18.00 saatleri arasında “Kariyer Günleri” etkinleri kapsamında öğrencilerimizin gelecek ve kariyer planlamalarına destek olmak, farklı meslekleri yakından tanımalarına olanak sağlamak amacıyla alanında uzman kişilerle canlı bağlantılarla bir araya gelmeleri sağlanmakta, Lise öğrencilerinin evde geçirdiği zamanı etkin ve verimli kullanmalarını sağlamak amacı ile yeri ve zamanı olmayan bir hobi olan “Fotoğrafçılık” dersleri yürütülmektedir. Bu derste fotoğrafçılık sanatına dair kompozisyon, ışık türleri, ritim, perspektif, doğru pozlama, pan tekniği  gibi temel çekim teknikleri verilmekte, Her Cumartesi gerçekleştirilen “Mutfak Etkinlikleri” kapsamında farklı tarifler, püf noktaları verilerek öğrencilerimizin keyifli vakit geçirmeleri ve mutfak becerilerini geliştirmeleri sağlanmakta, 27 Nisan Pazartesi günü itibari ile öğrencilerimizin pek çok alanda yetkinleşmesi için tüm sınıflarımızla ‘’Python ile Programlama Eğitimi’’ne başlanmış olup, her geçen gün popülaritesi artan, ve birçok alanda kullanılan bu bilgisayar programlama dili öğrencilerimize öğretilmekte, 11. sınıflarda üniversite hazırlık çalışmaları sürdürülmekte, 30 Nisan 2020 Perşembe günü itibariyle başlayan kulüp çalışmaları (MUN, GCC, Arkeoloji, TED-Ed, Arkeoloji Kulüpleri) online canlı bağlantılarla devam ettirilmekte olup, Mayıs ayında Dans Kulübü çalışmalarına da başlanacak.

 

3

Bu süreçte Sayısal Zümre öğretmenleri derslerin daha verimli işlenmesi için sketch pad kullanmaktalar.

 

YENİ ÖĞRETMEN ALIMLARI

Yaşanan salgından ötürü hükümetin ortaya koyduğu genel ekonomik tedbirlerin başında gelen Kısa Çalışma Ödeneğine de akademik personeli için başvurmayan TED Kocaeli Koleji, okul çatısı altında eğitime ara verilmesine rağmen her geçen gün kadrosuna güç katmaya devam ediyor. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Lise 12. Sınıfı açılacak olan Okulun Yönetimi hiçbir mali kısıtlamaya gitmeyerek yeni öğretmen alımlarını da başarı ile tamamladı.

TED Kocaeli Kolejinin birbirinden özel eğitim programları hakkında bilgi almak için www.tedkocaeli.k12.tr web sitesini ziyaret edebilir ya da 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için kayıt yaptırmak üzere 0262 281 41 41 numaralı telefonu tuşlayabilir veya info@tedkocaeli.k12.tr adresine mail atabilirsiniz. Ayrıca, muhasebe@tedkocaeli.k12.tr adresinden eğitim ücretleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

4

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE