Perşembe, 29 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

Mustafa Işık'tan CHP'lilere sitem

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in Melih Ademoğlu’nun işe alınmadığını gönüllü olarak yardımcı olduğunu açıklamasına rağmen İzmit Belediyesi’ne tepkiler devam ediyor. Partiye her şartta…

Tarih
Mustafa Işık'tan CHP'lilere sitem

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in Melih Ademoğlu’nun işe alınmadığını gönüllü olarak yardımcı olduğunu açıklamasına rağmen İzmit Belediyesi’ne tepkiler devam ediyor. Partiye her şartta gönülden bağlı olarak, yıllarını verdiğinden fakat karşılığını göremediğinden yakınan Mustafa Işık, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla bu konudaki sitemlerini ve iddialarını dile getirdi.

 

Işık paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

“CHP’DEN HERKESİN OKUMASINI DİLERİM”

“Değerli dostlarım iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ancak mutlu değilim. Şimdi soracaksınız bir insan doğum gününde neden mutsuz olur ki diye. Öncelikle yazdıklarımı CHP’de emek vermiş, üyesinden vekiline herkesin okuması dileklerimle yazıyorum.  Bana yapılanları bilhassa da CHP’li gençler bilsin istiyorum. Bilsinler ki öğrensinler bu tarihi günleri ve anlatsınlar CHP neferine yapılan ayıbı.”

 

“MÜCADELEMİ HER ŞARTTA SÜRDÜRDÜM”

“1997 Yılında Mersin merkez ilçede daha çocuk yaşlarda CHP’ye üye oldum. 2004 Yılında İzmit’e ailemle göç ettim ve ilk iş olarak partime gidip kendimi tanıttım. Dönemin gençlik kolu il başkanı Serhan Şahinbaş şahittir. 1997 yılından itibaren tamamen Atatürk sevgisi ışığında -amasız -fakatsız partim baraj altında kaldığında da, 2002 AKP faşizmi başladığında da, 2004’de büyükşehiri kaybettiğimizde de, Kocaeli de 13-0 olduğu yıllarda da, FETÖ zulmünün tavan yaptığı dönemde de, gezi olaylarında birilerinin evde oturduğu dönemde de şartlar ne olursa olsun işsiz ve maddi durumu iyi olmayan bir kardeşiniz olarak mücadelemi hiç bırakmadım. TÜM BUNLARA HEPİNİZ ŞAHİTSİNİZ!!!”

 

“NEVZAT DOĞAN'LA POZ VEREN TEPEDEN İNME MECLİS ÜYELERİ BENDEN DAHA CHP’Lİ OLDU”

Elbette ki tüm bunları karşılıksız ve menfaat gütmeden yaptım. Zaten birçoğunuz biliyorsunuz bir avuç partili olarak 2010’lu yıllarda neredeyse 30 kişiyle partimizin kuruluşunu anarken de ben yanınızdaydım. Hepimiz umutsuzduk ama vazgeçmedik. O umutsuz yıllarda ortalarda görünmeyen, güzel güzel kafelerde kahve içip siyasete karışmayan, üye olmaya korkan, Atatürkçü’yüm demeye çekinen, AKP’li belediye başkanı Nevzat Doğan ile boy boy poz vererek büro açılışı yapan tepeden inme meclis üyeleri benden daha CHP’li oldu. Hatta kardeşinin işe girmesi yetmedi bir de il yönetimine girmeye kalktı olmayınca istifa etti partiden. Yine o tepeden inme a politik meclis üyesinin hiçbirimizin tanımadığı kardeşi İzmit Belediyesi’nde işe başladı… Meclis üyesi benim için bitmiştir dedi ama kardeşi için bitmemiş anlaşılan maaş alıyor.

 

"YALAKALAR İŞE ALINDI"

CHP’li gençler yani benim gibiler, sokaklarda faşist militanlar ile mücadele ederken sosyal medyasında dahi 1 tek muhalif cümle kurmayan ancak Fatma Kaplan Hürriyet Aday gösterildikten sonra işi gücü İzmit Belediyesi’nin icraatlarını paylaşmak olan yalakalar işe başladı. Millet Vekilli aday sıralaması belli olduğunda Fatma Kaplan Hürriyet 1. Sırada olduğu için “HDP’ye oy veririm yine Fatma Kaplan Hürriyet’te oy vermem” diye böğüren aile babası oğlunu işe soktu kızı da yakında girer. Ne de olsa 7x24 facebook da artık Fatma Kaplan Hürriyet diye salavat getiriyorlar. Bütün bu sözleri bizzat benle beraber duyan Hakan Çakara rağmen bu yalaka sürüsü yine işe başladı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e facebook hesabından küfür edip yine Fatma Kaplan Hürriyet’in bizzat facebooktan engellediği, Fatma Kaplan Hürriyet kazanırsa “Yeşilova’dan çarşıya çıplak koşarım” diyen, 3 katlı evde 2 kiracısı ile oturup güzel güzel geçinen madde bağımlısı alkolikler işe başladı. Sıralasam daha neler neler. Çokta vaktinizi almayayım bu “LİYAKAT ABİDESİ” İzmit Belediyesi YENİ Personelleri ile…

 

“İŞ İSTEMEKTE UTANILACAK NE VAR? ”

Gelelim bana. Defalarca Fatma Kaplan Hürriyet’te emeğimi ve ihtiyacım olduğunu anlatmama rağmen türlü azarlamalar ve saldırgan tavırları ile karşılaştım. Teyzemin evi yandı gönderdiği SORUNLU kişi teyzeme yangın çıktıktan 1 hafta sonra uğrayıp iş işten geçtikten sonra “var mı yapılacak bişey” dedi. Teyzem de “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sizden önce gerekli yardımı yaptı ancak ille yardım etmek istiyorsanız kızım işsiz dedi.” Var mı bunda utanılacak bişey? Hanginiz çocuğunuz için iş istemezsiniz? Türlü iftiralar türlü hakaretlere maruz kaldık. Ancak ne olursa olsun teyzem başka ben başkayım.

 

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Geçen hafta birçoğunuzun bildiği üzere yüz felci geçirdim. Üzüntü, işsizlik, yoksulluk ne diyeyim sağlık olsun. Yaşlı annem Fatma Başkanı aradı ve aldığı cevap: “ Mustafa kendi başına takılıyor, benimle dolaşmadı. Üstelik liyakatli da değil!!!” Yazıklar olsun verdiğimiz emeğe, yazıklar olsun benim ve ailemin yıllarca verdiği oya. Hakkımı helal etmiyorum. Bunun adı resmen; PARTİ BENİM UMURUMDA DEĞİL, EMEĞİNDEN BANANE, BENİM YALAKAM OLMAZSAN BOŞTA KALIRSIN” cezasıdır. ANCAK BİZ BU TAVIRLARI 20 YILDIR AKP İKTİDARINDAN HATIRLIYORUZ.SAYGILARIMLA MUSTAFA IŞIK – CHP PARTİ EMEKÇİSİ BİR AİLENİN EMEKÇi OĞLU

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE