Pazar, 01 Kasım 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

Köy yolundan Kocaeli'ye girmeye çalıştılar!

Corona virüs tedbirleri kapsamında 31 şehre araç giriş çıkış yasağı gelmesinin ardından, Kocaeli’nin köy yollarını kullanarak İstanbul'a giriş ve çıkış yapmak isteyenlere karşı jandarma ekipleri denetim…

Tarih
Köy yolundan Kocaeli'ye girmeye çalıştılar!

Corona virüs tedbirleri kapsamında 31 şehre araç giriş çıkış yasağı gelmesinin ardından, Kocaeli’nin köy yollarını kullanarak İstanbul'a giriş ve çıkış yapmak isteyenlere karşı jandarma ekipleri denetim için harekete geçti.

 

KÖY YOLLARINI KULLANARAK YASAĞI DELMEYE ÇALIŞTILAR

Corona virüs tedbirleri kapsamında 31 şehir araç giriş çıkışına kapatıldı. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde yer alan istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmiyor, şehirden çıkmak isteyen sürücüler ise tekrar geri çevriliyor. İstanbul'da köy yollarını kullanarak şehre giriş ve çıkış yapanlara karşı jandarma ekipleri denetim yapıyor. O yerlerden biri de İstanbul - Kocaeli sınırında bulunan Göçbeyli Mahallesi. Jandarma ekipleri iki kent arasındaki sınır noktada, şehre giriş ve çıkış yapmak isteyenlere izin belgeleri olup olmadığını soruyor. Seyahat izin belgesi, ikametgah ve çalışma belgesi bulunmayan vatandaşların geçişine izin verilmiyor.

 

"KOMŞU KÖYE GİDİP SU ALACAKTIM"

İzin belgesi olmayanlar için Göçbeyli Mahallesi'ne komşu olan ve Kocaeli sınırında bulunan mahallelere geçişe de izin verilmiyor. Göçbeyli Mahallesi'nde ikamet eden Aydoğan Kaya, "Ben bu köyde oturuyorum. Diğer köye gidiyordum. Bu köye içme suyu almak için gidiyordum. Kapalı olduğu için mecburen geri döneceğiz. Başka çaresi yok. Komşu köye gidip su alıp çıkacaktım ben. Sınır burası. Mecburen. Kanunlara uyacağız" şeklinde konuştu. Göçbeyli Mahallesi yolunu kullanarak Kocaeli'ye gelmek isteyen bir vatandaş da jandarma ekipleri tarafından durduruldu. İkameti Kocaeli'de bulunan ve İstanbul'a annesini ziyarete giden vatandaşın ikametgahı jandarma ekipleri tarafından sorgulandı. Sonrasında o kişinin geçişine izin verildi. Jandarma ekipleri durdurdukları araçlarda sürücü ve yolculara 'sağlığınız için evde kalın' uyarısında da bulundu.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE