Perşembe, 24 Eylül 2020
.
.
Güncel

KOÜ’den Örnek Proje

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Aderans” ekibinin, 2017-2018 güz döneminde Kasım ayında Akşemsettin İlkokulu’nda başlattıkları toplumsal-sosyal sorumluluk projesi…

Tarih
KOÜ’den Örnek Proje

Kocaeli Akşemsettin İlkokulu’nda dün (28.03.2019) Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Aderans” ekibinin çalışmaları sonucunda hazırlanan sınıf açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Zeren, önceki Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oya Şenyurt, Akşemsettin İlkokulu Müdürü Mikayil Bülbül, Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Serkan Yazar, Şehit Öğretmen Erkan Aydın Ortaokul Müdürü Turgay Çelik, Proje Koordinatörleri: Doç. Dr. Rüveyda Kömürlü, Doç. Dr. Neslihan Türkmenoğlu Bayraktar, Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Şener ile Proje Yürütücüleri: Mimarlık Bölümü öğrencileri Tuğba Ergül ve Selinay Kılıç katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Akşemsettin İlkokulu Müdürü Mikayil Bülbül, “Üniversite öğrencilerimizle bir yıl önce okul bahçemizin duvarlarının güzelleştirilmesi projesinde de çalıştık. Okul ve bireysel olarak yaptıkları işleri takdir ettiğimi her fırsatta belirttim. Kendilerine boş bir sınıf olduğunu ve burada farklı çalışmalar yapmak istediğimi anlattım. Gençlerimizin de olumlu düşünceleri sonucu çalışmalar başlamış oldu. Sınıfta gerçekleştirilen her çalışma gençlerimizin emeğidir. Ellerine, kollarına, emeklerine, yüreklerine sağlık. Katkısı olan herkese okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ederim.“ dedi.

Dekan Prof. Dr. Muzaffer Zeren, katkılarından dolayı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı, Proje Koordinatörleri ve yürütücülerine teşekkür ederek, “Projenin toplumsal sorumluluk projesi olduğunu belirtmek isterim. Akşemsettin İlkokul Müdürü Mikayil Bülbül’e proje için sağladıkları katkılardan dolayı ve gençlerimize böyle bir fırsatı sunduklarından dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Sınıf projesini gerçekleştirirken ki aşamaları anlatan Mimarlık Bölümü öğrencileri Tuğba Ergül ve Selinay Kılıç slayt sunumu gerçekleştirdi. Açılış töreni, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Zeren’in projede kapsamında çalışan öğrencilere sertifika takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE