Pazartesi, 25 Ocak 2021
.
.
Güncel

KÖRFEZ TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, tüm dünyanın mücadele ettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ticari hayata etkilerini asgariye indirmek için çalıştıklarını ve bu anlamda…

Tarih
KÖRFEZ TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ

KÖRFEZ TİCARET ODASI, TOBB VE DENİZBANK İŞBİRLİĞİ İLE ÜYELERE TAM DESTEK
Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk yaptığı açıklamada, geçmiş yıllarda 3 kez gerçekleştirilen "Nefes Kredisi’nin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğü ile KTO ve Denizbank işbirliği ile verileceğini açıkladı. Kredinin detaylarının paylaşıldığı açıklamada, "Nefes Kredisi'nde işletmelere 6 milyar liranın üzerinde kaynak aktarılacağını, 2020 yılının tümünde anapara ya da faiz ödemesinin yapılmayacağı, 2021 yılında 12 eşit taksitle ödeneceğini belirterek. Yüzde 7,5 faizle verilecek kredi 50 bin lira ile 100 bin lira arasında değişecek. Denizbank'ın aracılık ettiği Nefes Kredisi'nde, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kefil olacak. “değerlendirmesinde bulunuldu.
ÖZTÜRK BAŞVURU İÇİN GEREKENLERİ AÇIKLADI
Öztürk yaptığı açıklamada "Tüm dünyanın mücadele ettiği Kovid-19 salgınının ticari hayata etkilerini asgariye indirmek için çalışıyoruz. Bugüne kadar üyelerimizin tüm taleplerinin takipçisi olduk. Üyelerimizin yanındayız’’ dedi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Denizbank ve Körfez Ticaret Odası işbirliği ile verilecek olan nefes kredisi başvurularında banka tarafından başvuruda; Körfez Ticaret Odasından alınacak olan faaliyet belgesi, (nefes Kredisi başvurusu içindir ibareli) 2018-2019 mali veriler, 2019 Aralık ve 2020 Mart ayı SGK dökümleri istenecektir. Ayıca 50.000TL kredi tutarı için ortalama 150TL; 100.000TL kredi tutarı için ortalama 300TL banka maliyeti olacaktır’’ dedi.
ÜYELERİN KULLANABİLECEKLERİ LİMİTLER
Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KGF arasında imzalanan protokol çerçevesinde 3 milyon lira ve altında cirosu olan işletmeler 50 bin lira, 3 milyon lira ile 25 milyon lira arasında cirosu olanlar da azami 100 bin lira kredi kullanabilecektir’’ dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE