Pazartesi, 28 Eylül 2020
.
.
Güncel

KADINLARIMIZA YENİ İŞ ALANLARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediyenin İŞKUR, İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Adalet Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği "Şiddetle Yok Etme Sevgiyle Var Et” projesi kapsamında Aşçı…

Tarih
KADINLARIMIZA YENİ İŞ ALANLARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

 

Kadınların kendi elleriyle pişirdikleri ve kendisinde yardım ettiği yemekleri onlarla birlikte yiyen Başkan Hürriyet “ kadınlarımızın topluma kazandırılması bizim için çok önemli, onlara yeni iş alanları oluşturmak için çalışacağız” dedi.

 

Başkan Hürriyet’in denetimli serbestlikten faydalanan kadınlarla Necati Gençoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği buluşmada Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürü Cenk Arslan,  Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Selma Görmez, İŞKUR kursiyer sorumlusu Pehlivansoy ve İZMEK yemek hocası Arzu Ilıca da hazır bulundu.

 

GÜÇLÜ KADINLAR

 

Herhangi bir sebeple hapis cezası alan kadınların bu süre sonunda günlük yaşama döndüklerinde iş bulmakta zorlanmaları sebebiyle, onlara olumsuzluk yaşatmadan ekonomik alanda güçlenmelerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje ile amaç bu kadınlara çifte dezavantaj yaşatmamak ve güçlü bir kadın olarak hayatını sürüşebilmesini sağlamaktır.

 

KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ

 

Kadınların almış oldukları eğitimler sonrası kendi elleriyle yapmış oldukları yemekleri tadan Başkan Hürriyet,  “  tarihten bu yana Türk kadını her zaman güçlü ve toplumda belirleyici olmuştur.  Bizim kadınımız, farklı sebeplerle yaşamış oldukları olaylar karşında bile güçlü olmayı, dimdik kalmayı ve hayatını idame ettirmeyi bilmiştir.  Bizde İzmit Belediyesi olarak yaşadığı olumsuzluklara rağmen ayakta dimdik durmak isteyen kadınlarımızın her zaman yanındayız.

 

 DAHA GÜÇLÜ OLSUNLAR

 

Bu kursumuz sayesinde geçmişinde olumsuzluk yaşamış bu kadınlarımız, karşı karşıya kaldıkları olumsuzlukların üstesinden gelebilsinler istiyoruz. Onlara yeni iş alanları hazırlayıp, daha güçlü olmalarını sağlamak için çalışıyoruz. Her alanda kadınlarımıza destek olmaya ve onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE