Pazartesi, 18 Ocak 2021
.
.
Güncel

Hürriyete teşekkür eden doktora İSM'den açıklama

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan “ CHP’li başkan’a teşekkür eden doktora soruşturma” başlıklı haberler hakkında açıklama yaptı.

Tarih
Hürriyete teşekkür eden doktora İSM'den açıklama

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer almış olan  “ CHP’li başkan’a teşekkür eden doktora soruşturma” başlıklı haberler hakkındaki açıklama yaptı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

"İlimiz İzmit ilçesinde görev yapan Aile Hekimi Sibel Gören’in 1 Nisan 2020 günü sosyal medyada “Aile Sağlığı Merkezlerinin unutulduğu günlerde…….“ şeklindeki paylaşımından dolayı paylaşılan resmi yazıda da görüldüğü gibi, konunun detaylarını öğrenmek amacıyla yapılmış olan rutin bir araştırma incelemenin kamuoyunda bazı kesimler tarafından farklı algılandığı anlaşılmaktadır.

 

Araştırma inceleme, bir konu hakkında bilgi edinmek, varsa bir aksaklığı düzeltmek için kamu idarelerinde yapılan standart işlem olup bir soruşturma değildir. Bu inceleme de sadece paylaşımda bahsedilen malzeme eksikliğinin olup olmadığına yönelik yapılmıştır. Bir belediyemizin Aile Sağlığı Merkezimize yapmış olduğu yardımdan dolayı soruşturma açılması kesinlikle söz konusu değildir. Sağlıkçılarımıza yapılan tüm yardımlar değerlidir. Yapan herkese teşekkür ediyoruz. 

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirus hastalığı nedeniyle devletimizin tüm kurumları, belediyeler başta olmak üzere sayısız sivil toplum kuruluşlarının bir dayanışma içinde olduğunu görüyor, memnun oluyoruz. Ancak en güçlü teşekkürü  en zor şartlarda bile adeta bir kahraman gibi gece gündüz demeden hep beraber mücadele ettiğimiz değerli sağlık çalışanlarımız hakediyor tabii ki. Biz, aile hekimimiz ile irtibata geçilerek gerekli diyaloğun kurulacağına,  bu konuda ortaya çıkan yanlış algının da en kısa zamanda düzeleceğine inanıyoruz."

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE