Perşembe, 29 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

Hürriyet tarım arazilerini ekime açıyor

İzmit Belediyesi, corona virüs nedeniyle kentte yaşanabilecek gıda kıtlığının önüne geçmek belediye tarım arazilerinde ekim yapılacağını duyurdu. Salgından dolayı tarımın zarar görmesinin önüne geçmek…

Tarih
Hürriyet tarım arazilerini ekime açıyor

İzmit Belediyesi, corona virüs nedeniyle kentte yaşanabilecek gıda kıtlığının önüne geçmek belediye tarım arazilerinde ekim yapılacağını duyurdu. Salgından dolayı tarımın zarar görmesinin önüne geçmek için çaba gösteren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, belediyeye ait tarım arazilerinde ekim yapılacağını açıkladı.

 

“TÜRKİYE’Yİ ÜRETİM KURTARACAK”

Hürriyet açıklamasında; "Corona virüsün etkileyeceği gıda sıkıntısının önüne geçerek, sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için Ziraat odası ve Tarım Kooperatifiyle harekete geçecek ve belediyemizin tarım arazilerini ekime açacağız.  Hep söylüyoruz; Üretim, üretim ve daha çok üretim. Türkiye'yi üretim kurtaracak" dedi.

 

“İLERİYİ DÜŞÜNEREK HAREKET EDİYORUZ”

Konuyla hakkında açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, "Corona virüs şu anda toplum sağlığına direkt olarak etki ediyor. Ama bunun dolaylı etkileri de yakında kendisini göstermeye başlayacak. Biz de bu sıkıntı daha ortaya çıkmadan ve ileriyi düşünerek hareket ediyoruz. Bu zor günlerde halkın sağlıklı ürünlere kolayca ulaşması giderek zorlaşabilir. Bunun yanı sıra çiftçi ve üreticilerin süreçten olumsuz etkilenmesi de olası bir ihtimal olarak duruyor. Tarım işçilerinin işleri hep arazilerde ve bu virüs salgını tarımsal üretimi oldukça etkileyecektir" şeklinde konuştu.

 

“ZİRAAT ODASIYLA İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR”

Salgın nedeniyle gıda temininde sıkıntı yaşanabileceğini belirten Başkan Hürriyet, "Nisan ayında tohum ekilecek tarlaların son sürüm işlemi yapılır. Gübreleme yapılıp fidelikler günlük olarak sulanır. Pandemiden dolayı tüm dünyanın gıda ürünlerine ulaşmakta zorlanacağını düşünüyoruz. Uzmanlar da şu an için gıda temininde bir sıkıntı yaşanmasa da önümüzdeki birkaç hafta içinde sorunların ortaya çıkabileceği görüşünü savunuyor. Biz de bu etkiyi en aza indirmek için İzmit Belediyesi olarak ziraat odalarıyla da istişarelerimizi sürdürüyor ve tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Önümüze çıkacak engelleri, ileriyi görerek sorun olmaktan çıkarmalıyız" ifadelerini kullandı.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE