Pazar, 27 Eylül 2020
.
.
Güncel

Hasat Sonu Festivali Coşkuyla Başladı

16. Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin açılışı okunan Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün tüm vatandaşları İshakçılar’da…

Tarih
Hasat Sonu Festivali Coşkuyla Başladı

İshakçılar’da Düzenleniyor

Ülkemizin önde gelen spor organizasyonları arasında yer alan Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin açılış töreni büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti. Derince Belediyesi’nin Derince Taşköprülüler Derneği, İzmit Taşköprülüler Derneği ve Çavuşlu Köyü Yardımlaşma Derneği ile birlikte düzenlediği organizasyon bu yıl üç gün boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Derince’nin en önemli geleneklerinden biri haline gelen 16. Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin açılışına protokol, güreş camiası, sporseverler ve bölge sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Mehteran Eşliğinde Kortej Yürüyüşü
İshakçılar Merkez Camii’nde kılınan Cuma Namazı’nın ardından mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde Er Meydanı’na kadar yürüyüş yapıldı, vatandaşlar selamlandı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen programa AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Bayraktar, İbrahim Şirin ve Ayşe Mamat, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, Taşköprülüler dernek başkan ve yöneticileri, organizasyon komitesi, güreş camiasının önde gelen isimleri ile vatandaşlar katıldı.

Başkan Aygün’den Şölene Davet
16. Taşköprü Hasat Sonu Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen program mehteran yürüyüşünün ardından Er Meydanı’nda okunan Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Hasatların bereketli olması temennisiyle yapılan dualarla süren programın sonunda ise katılımcılara yemek ikramında bulunuldu. İshakçılar’da gerçekleşen Hasat Sonu Festivali 14 Eylül Cumartesi günü saat 13.30’da Dümbüldek Suyu Festivali ve saat 20.00’de Ramazan Çelik konseri ile devam edecek. 15 Eylül Pazar günü saat 10.00’da ise herkesin heyecanla beklediği yağlı pehlivan güreşleri start alacak. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, festivalin açılışına katılanlara teşekkür ederek, tüm vatandaşları İshakçılar’da düzenledikleri şölene davet etti.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE