Salı, 19 Ocak 2021
.
.
Güncel

Doğusel: Hedefimiz herkesi denizle buluşturmak

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi yılın ilk meclis toplantısında ilimizde ilk kez düzenlenen “Marmara Boat Show Deniz Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı” değerlendirildi. DTO, başarılı bir…

Tarih
Doğusel: Hedefimiz herkesi denizle buluşturmak


Körfez Hacıosman Mahallesi’nde DTO Kocaeli Şubesi’nde Meclis Başkanı Dr. Kürşat Bal başkanlığında ve DTO Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Kocaeli Liman Başkanı Murat Akpınar, Körfez Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, KTO Meclis Başkanı Güngör Ayhan, KTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gümüş, Danube Sörf Okulu Kurucusu Tolga Hadımoğlu, Sanghay Jiaotong Üniversitesi Koguan Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr.Onur Sabri Durak ve meclis üyeleri katıldı.

ACILI GÜNLER YAŞIYORUZ

 

Toplantının açılış konuşmasını Meclis Başkanı Dr.Kürşat Bal yaptı. Yeni yılla birlikte yaşanan saldırı ve felaketlerle hayatlarını kaybeden şehit, görevli ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Yılın ilk meclis toplantısında Kocaeli’de ilk kez düzenlenen Marmara Boat Show da değerlendirildi. Kocaeli Liman Başkanı Murat Akpınar, “Kocaeli’de ilki gerçekleştirilen Marmara Boat Show, hepimiz için iyi bir tecrübe oldu. Umarım önümüzdeki yıllarda, daha da büyük ve kapsamlı fuarlara imza atarız” dedi. Ayrıca önümüzdeki günlerde İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesiyle birlikte yapılacak faaliyetlerden söz etti ve fuarda emeği geçen herkese, özellikle DTO Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel’e teşekkür etti.

ÖZTÜRK, “KARDEŞ ODA OLMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ”

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi ile ‘Kardeş Oda’ olmaktan duyduğu mutluluğu ve memnuniyeti dile getirerek, “Geçmişten gelen, denizle ilgili aksiyonlarda birlikte hareket edebilmek için altyapımız çok kuvvetli. DTO Kocaeli Şubesi ve yönetimi ile çalışmalarımızı daha da ileriye götüreceğiz” dedi.

DOĞUSEL’DEN TEŞEKKÜR

 

Marmara Boat Show Deniz Araçları ve Ekipmanları Fuarı’nda, 4 milyon TL değerinde ticaret hacmi oluştuğunun altını çizen İMEAK DTO Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, “Öncelikle İdlib’deki saldırılarda şehit olan askerlerimiz başta olmak üzere, peş peşe yaşanan felaketlerde yaşamını yitiren şehit ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Elbette, bu felaketlerin üzüntüsünü yaşarken, çok başarılı bir fuarı Kocaeli ile buluşturmanın da onurunu yaşadık. Önümüzdeki zamanda paydaşlarımızla beraber, Kocaeli’nin denizcileşmesinin maksimum seviyeye çıkabileceği çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Bu anlamda fuarın bu denli başarılı olmasında emeği geçen yönetim kuruluma, üyelerimize ve fedakar çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

DENİZ SPORLARINA DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

 

Kocaeli’de yapılan deniz sporlarına teşvik amacıyla yürütülen çalışmalara da değinen Başkan Doğusel şöyle devam etti: “Bizim her zaman kullandığımız bir sloganımız var, içimizdeki denizi keşfedeceğiz. Denizi bilmeyen kitlelere bu bilinci oluşturmak için en önemli yöntemlerden biri de spor. Deniz sporları için yapılan çalışmalara desteğimiz artarak devam edecek. Kocaeli denizciliğinin uluslararası alanda markalaşması için, tüm üyelerimiz ve deniz severlerle beraber elimizden geleni yapacağız”. Toplantı üyelerden gelen dilek ve temennilerin yanıtlanmasıyla son buldu.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE