Perşembe, 24 Eylül 2020
.
.
Güncel

“Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi başkomutanımız”

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Atatürk’ün 80.ölüm yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü…

Tarih
“Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi başkomutanımız”

DOĞUSEL’DEN 10 KASIM MESAJI

“Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.
O’nun naçiz vücudu aramızdan ayrılsa da, fikirleri ve eserleri büyük Türk milletinin geleceğini aydınlatmaya devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği rota, dün olduğu gibi yarın da bizlere ışık tutacaktır.
Çetin zamanlardan geçtiğimiz bugünlerde, terör örgütlerinin içte ve dışta hain emellerini gerçekleştirmek için çaba harcadığı, uluslararası güçlerin ekonomik müdahalelerini sürdürdüğü bugünlerde, Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalizme karşı verdiği mücadeleden aldığı azim ile Türk milleti ve bu vatan sonsuza kadar yaşayacaktır.
Geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçen Mustafa Kemal Atatürk’ün, üretimden ve bilimden yana attığı adımlar da, bu ülkedeki biz üreticilerin, biz denizcilerin rotasını her daim aydınlık tutacaktır.
‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni daha da ileri götürmenin kuşkusuz ki en önemli yolu, O’nun fikirleri ve duygularını daha iyi anlamaktan geçmektedir.
O’nun hayali üreten ve bağımsız bir Türkiye idi. O’nun hedefi çalışan ve hep ileriye bakan bir Türk milleti idi.
Bu yolda, durmaksızın ilerlemeye devam edeceğiz.
Bir ülkenin kaderinin nasıl değiştirileceğini, nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyetin kurulacağını tarih yazarak göstermiş ve mazlum milletlere örnek olsun diye tarihe tescil ettirmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yılında saygıyla, şükranla, özlemle anıyoruz.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE