Pazartesi, 25 Ocak 2021
.
.
Güncel

Candemir: Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun

Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Candemir mesajında; “Yıllardır olduğu gibi bugünde tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü…

Tarih
Candemir: Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun

Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Candemir mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“PANDEMİDEN DOLAYI COŞKUYLA KUTLAYAMIYORUZ”

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. Yıllardır olduğu gibi bugünde tüm işçi ve emekçilerimizin, meydanlarda, omuz omuza, coşkuyla kutladığı bir 1 Mayıs arzusundaysak da, yaşanan pandemi buna mani olmaktadır. 1 Mayıs denildiğinde akla ilk olarak işçi sınıfı gelmektedir. Bugünse emeğin en önemli temsilcileri; yüzleri maskeden elleri eldivenden, dezenfektandan deforme olmuş sağlık emekçileri başta olmak üzere kısıtlı koşullarda yaşamın devamını sağlamak için farklı sektörlerde çalışan tüm emekçilerdir.”

 

“PANDEMİYE RAĞMEN ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN İŞÇİLER VAR”

​​“Yaşanan sağlık krizi bize bir kez daha, yapılan tüm çağrı ve kısıtlamalara rağmen, ekonomik ve sosyal güvencesi olmayan milyonlarca emekçinin sokağa çıkmak zorunda olduğunu göstermiştir. Dünyadaki kaynakların sınırlı oluşu ve nüfusa göre adil bir şekilde dağıtılmaması, bu adaletsizliğin erk sahipleri lehine artarak sürdürülmesi, küresel çapta ekonomik ve sosyal krizlere her zaman neden olmuştur. Ancak bugün, doğanın ve kaynaklarının sonsuz talanı bizleri küresel sağlık krizleri ile de mücade etmek zorunda bırakmıştır.”

 

“İŞÇİ SINIFI ÜRETİM ARACI OLARAK GÖRÜLMEKTE”

​​“Böyle bir dönemde tüm insani haklarından soyutlanarak üretimin mekanik parçalarından biri, bir üretim aracı olarak görülen işçi sınıfının; altında ezildiği adaletsiz düzenin sona erdirilmesi gerektiği açıktır. Başta bugün bizler için savaş veren emekçiler olmak üzere eşitsizlik ve adaletsizlikten yara alan tüm kesimlerin sırtında yükselen sömürü düzeninin insanoğlu tarafından önü alınmazsa doğanın gereğini yapacağı artık görülmüştür.”

 

​​“TÜM EMEKÇİLERİN İŞÇİ BAYRAMINI KUTLARIZ”

Canı pahasına çalışan emekçilerin ve birlik duygusu ile kenetlenen toplumun tüm kesimlerinin çabalarının sonuç vermesi ile pandeminin bir an önce son bulmasını; pandeminin yarattığı olağanüstü koşullardan ders çıkartılarak emeğin, emekçinin hak ettiği yere ve aydınlık günlere kavuşturulmasını diler, tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi ve Dayanışma Bayramını kutlarız.”

​​​​​​​​

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE