Cumartesi, 04 Aralık 2021
.
.
adscode
Güncel

Büyükakın Öğrenciler İle Eğlendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, öğrenciler için Fuar İçinde bulunan Lunapark’ı ücretsiz olarak açtı.

Tarih
Büyükakın Öğrenciler İle Eğlendi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, online eğitim ile karnelerini alan çocuklara yönelik etkinlikler düzenledi. İzmit Fuar içinde bulunan Lunepark etkinliğine Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’da katıldı. Büyükakın, ücretsiz açtığı Lunepark’ta çocuklar ile doyasıya eğlendi. Etkinlik sonunda çocuklara hediyelerini takdim eden Büyükakın’a öğrencilerden yoğun ilgi geldi. Etkinlikte konuşma yapan Büyükakın, “Bugün buraya eğlenmeye geldik. Çocuklarımızın neşe çığlıkları az sonra lunaparkımızı renklendirecek. Bugün öğrencilerimizin gönüllerince eğlenmelerini istiyoruz. Çocuklarımız çok önemli, onlar için her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Yeter ki çocuklarımızın yüzü gülsün” dedi.

SAAT 19.00’A KADAR ÜCRETSİZ

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’nin ödüllü kılavuz gençlik projesi Bilgievleri ve Akademi Lisesi’nde öğrenim gören öğrencilerinde bulunduğu etkinlikte Fuar Alanı’ndaki lunaparkı 13.30 ve 19.00 saatleri arasında öğrencilerin kullanımına açıldı. Çocuklar aileleri ile birlikte Körfez Güneşi, dönme dolap, tren, helikopter, çarpışan otolar ve uçağa binerek gönüllerince eğlendi. Çocuklarla birlikte eğlenen Büyükakın, çarpışan arabaya ve salıncağa bindi. 

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL DAĞITILDI

Gerçekleşen karne etkinliğinde bu sene dördüncüsü yapılan ‘Aklınla 1000 Yaşa Zeka Oyunları’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödül verildi. Yarışmada birinci Dr. Ferdi Koçal İlkokulu öğrencisi Metehan Savaş, ikinci ise Eşref Uslu İlkokulu öğrencisi Eymen Gülen oldu. Yarışmanın üçüncüsü Yuvacık Aydınkent İlkokulu’ndan Sahra Deniz Şentürk olurken, dördüncü ise Yuvacık Aydınkent İlkokulu öğrencisi Furkan Karagöz oldu.

YARIŞMANIN KAZANANLARI

Zeka oyunları yarışmasının beşincisi ise Çenesuyu İlkokulu öğrencisi Beyza Semiz oldu. Yarışmada altıncı Özel Gebze Hisar İlkokulu öğrencisi Belma Erol, yedinci ise Özel Sınav Koleji Şahin İlkokulu öğrencisi Şükrü Onur Duğdelen oldu. Donanma İlkokulu öğrencisi Mert Doğan sekizinci olurken,Eşme İlkokulu öğrencisi Meral Yılmaz oldu. Yarışmanın onuncusu ise 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Zeynep Mutlu oldu.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE