Salı, 29 Eylül 2020
.
.
Güncel

Başkan Özlü: “Çalışanlarımızı Önemsiyoruz”

Başiskele Belediyesi, Çalışanların Ücret Dengeleme Çalışması İçin Sendika İle Bir Araya Geldi

Tarih
Başkan Özlü: “Çalışanlarımızı Önemsiyoruz”

 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, 696 sayılı KHK ile belediye şirketinde çalışan personellerin ücret artış ve dengeleme çalışması için sendika ile bir araya geldi.

 

Başiskele Belediye Başkanı M.Yasin Özlü, Kocaeli Hizmet İş Sendika Başkanı İdris Ersoy ve  ile bir araya gelerek, uzun zamandır üzerinde çalışılan ücret artışı ve dengelemesi çalışmasının son haline getirilmesi üzerine bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan düzenleme ile çalışanların hem enflasyon karşısında ekonomik gücünün iyileştirilmesi göz önünde bulundurularak ücret artışına gidilirken hem de benzer işe benzer ücret politikasıyla dengeleme çalışması gerçekleştirildi. Aynı zamanda Bakanlık tarafından tahsis edilen bayram parasının neredeyse iki katı ödeme yapılması kararı alındı.

 

BAŞKAN ÖZLÜ: “BİRÇOK BAŞARI HİKAYESİ YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü: “Hizmet İş Sendikası ve Belediyemizin ilgili birim yetkilileri ile uzun süredir üzerinde çalıştığımız düzenleme neticesinde 696 sayılı kanun kapsamında çalışan KHK’lı personellerimizin enflasyon karışışında ezilmemeleri için ortalama %18 ücret artışına gidiyoruz. Aynı zamanda bizim için yine çok önemli olan benzer işlerde çalıştığı halde farklı ücretler alan personellerimizin de ücretlerine de adil bir düzenleme getirerek dengeleme çalışmasına giderek %25’e kadar ücret artışına gitmiş olduk. Bu süreçte bizlerle birlikte çalışan tüm sendika çalışanları ve ekibimize teşekkür ediyorum. Bu artış ve dengeleme çalışmasının tüm emekçi kardeşlerimize, kentimize hasılı memleketimize hayırlı olmasını temennisinde bulunuyorum. Biz sendikamız ile her zaman bu fikir birliği ile daha çok çalışarak birçok başarı hikayesine Başiskele’de imza atacağımıza inancım tam. İnşallah birçok daha güzel hizmeti Başiskele halkına aşk ile sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

BAŞKAN ERSOY: “İŞ BARIŞI VE HUZURU İÇİN ÇALIŞMAYI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

 

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy “2018 yılının nisan ayından sonra taşerondan belediye şirketine geçen işçilere 696 sayılı KHK ile %4 oranında bir zam öngörülmüştü. Enflasyonun yüksek çıkmasından dolayı %18 şeklinde ücret artışına gidildi. Aynı zamanda benzer işe benzer ücret ile de ücretlerdeki adaletsizliğin giderilmesi çalışmasını tamamlandı, bu konu da iş barışı ve huzurun sağlanması açısından bizler için çok önemli. Ben de başkanımıza ve kıymetli ekibine, tüm emekçi arkadaşlarımıza bu adil düzenlemeden ötürü teşekkür ediyorum.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE