Perşembe, 26 Kasım 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

Başiskele’de virüse karşı yoğun tedbir alınıyor

Corona virüs salgınına karşı büyük bir mücadele örneği gösteren Başiskele Belediyesi, ülkemizde vaka sayılarının düşmesine rağmen rehavete kapılmadan tedbirlerini sürdürmeye devam ediyor.

Tarih
Başiskele’de virüse karşı yoğun tedbir alınıyor

Corona virüs salgınına karşı büyük bir mücadele örneği gösteren Başiskele Belediyesi, ülkemizde vaka sayılarının düşmesine rağmen rehavete kapılmadan tedbirlerini sürdürmeye devam ediyor.Türkiye’de Covid-19 virüs vakasının görüldüğü ilk günden beri Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün talimatıyla corona virüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye dezenfekte ekipleri, ilçenin her bir mahallesinde sokak sokak dezenfekte ve yol yıkama çalışmalarını gerçekleştiriyor.

 

HER YER DEZENFEKTE EDİLİYOR 

Başiskele’de salgın tehlikesini bertaraf etmek için gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışan dezenfekte ekipleri, vatandaşların yoğun olarak kullandığı ortak alanları, bakkal, market, fırın ve iş yeri önlerini, postane ve sağlık ocakları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının önlerini ve içlerini, okul girişlerini,  cami avlularını ve abdesthaneleri, park ve bahçeleri, bankamatikleri, çöp ve geri dönüşüm konteynerlarını ve vatandaşların dokunabileceği her yeri dezenfekte ediyor.

 

YOL YIKAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden kurulan dezenfekte ekipleri ayrıca Başiskele’nin her mahallesinin sokak ve caddelerini belirlenen plan ve programlar dahilinde özel solüsyonlu tayzikli suyla tanker kamyonlarla ve vakumlu yol süpürme araçlarıyla yıkamaya devam ediyor.

 

PAZAR YERLERİ DE YIKANIYOR    

 Yeni tip Koronavirüs’e (Kovid-19) karşı yürütülen önlemler kapsamında Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, açık ve kapalı semt pazarlarını her hafta düzenli olarak Pazar kurulmadan önceki gün ve kurulduktan sonraki akşam yıkayarak dezenfekte ediyor. 

Barbaros Mahallesi, Yeniköy ve Kullar Kapalı Semt Pazar Alanları, Bahçecik Pazar Alanı, Yuvacık Pazar Sokağı, Yeşilkent Pazar Sokağı ve Aydınkent Pazar Sokağı’nı her hafta düzenli olarak pazar öncesi ve sonrası yıkayan ekipler, vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapmaları için canla başla çalışıyor.Ekiplerin fedakârca çalışmalarını gören vatandaşlar, ekiplere bu zorlu süreçte göstermiş oldukları üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE