Salı, 19 Ocak 2021
.
.
Güncel

Ağadere yenilenecek

Körfez İlçesi Ağadere Caddesi esnafları tarafından hazırlanan esnaf platformu son değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi ve burada alınan iki önemli kararla panayır günleri yapılması ve caddenin estetik…

Tarih
Ağadere yenilenecek

Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Belediye Başkan Yardımcıları Osman Yurt, Fark Denli, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, Körfez Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk, Ağadere Caddesi Esnaf Platform Sözcüsü Mehmet ali Tahtalı, yaklaşık 150 esnafın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, belirlenen sorunlar görsel olarak anlatıldı.2


Sunum sonrasında yapılan konuşmalarda Ağadere Caddesi ve ilçe esnafının canlanması için çeşitli çalışmalar yapılması gerektiği vurgulandı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, esnafın sorunlarının iletildiğini ve bunlardan makul olan taleplerin gerçekleştirileceğini ifade etti.


Şener Söğüt, taşın altına hep birlikte ellerini koyacaklarını ifade ederek, “Halk lüks alış veriş merkezlerine gidiyor. Ağadere Caddesi’nin tabelasından, brandasına kadar yenilenmesi gerekiyor. Estetik olarak tek tip bir görselliğe caddeyi kavuşturmalıyız. Bu aşamada cephe yenileme, boyama, tente ve branda yenilenmesinde biz de belediye olarak katkı sağlayacağız. Tek tip bir proje hazırlansın kim nerede isterse yaptırabileceği gibi ihaleye çıkılarak da bu yenilenme gerçekleştirilir. Taleplere her zaman açığım, 24 saat kapım ve telefonum açıktır. Ağlamayan çocuğa emzik verilmez, sık sık taleplerin hatırlatılması faydalı olur. Kocaeli’nin en kalabalık 4. İlçesi olduk ve her gün yüzlerce talep alıyoruz” dedi.


Suçlar yüzde 50 azaldı
Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’de yaptığı konuşmada ilçede ki suç oranlarının alınan önlemler sayesinde yüzde 50 oranında azaldığını söyledi. Kaymakam Bilgin, “Hırsızlık ve türevlerinde, bağımlılık, sigara ve alkolle mücadelede başarılı sonuçlar alındı. Okul önlerinde alınan önlemler sayesinde çok iyi noktalara gelindi. Suç oranlarında yüzde 50 düşme sağlandığı belirlendi. Esnaftan ricamız, şüpheli gördükleri konularda, şahıslarda polisi aramaları ve mücadeleye destek vermeleridir” dedi.
19 Şubat’ta indirim günleri
Toplantı sırasında yapılan görüşmelerle, 19 Şubat’ta Ağadere’de indirim günleri başlaması kararlaştırıldı. 10 gün sürecek olan indirim günlerinde, cadde esnafı çeşitli süslemeler ve afişlerle kampanya duyurusu yapacaklar. Bu ay başlayacak olan indirim günleri, bilbordlar ve sesli yayınlarla halka duyurulacak. Caddede, yıl içinde sezon başı, sezon sonu ve Ramazan bayramı ile Kurban Bayramı öncesinde 4 kez panayır düzenlenecek.


İnternet satışları
Cadde esnafının satışının artması için yeni bir uygulamaya başlanması da kabul edildi. Caddede bazı esnaflar tarafından uygulanan çalışma ile guruplar oluşacak ve esnafın sattığı ürünlerin sosyal medya üzerinden tanıtımı, reklamı ve satışı gerçekleşecek. Teknolojiye ayak uydurma olarak adlandırılan bu çalışma ile vatandaşların aradıkları ürün sosyal medya kullanımı sırasında kendirins iletilecek ve uygun fiyatlarla satışı sağlanacak.


Toplantıda, cadde güvenliği, trafik akışının düzenlenmesi, yeni yapılan yolun tamamlanması, tuvaletlerin yenilenmesi gibi konularda gündeme geldi ve belediye tarafından çalışmaların gerçekleşeceği söylendi. 3 ay sonra yeniden daha büyük salonda yapılacak olan toplantı ile de gerçekleşen çalışmaların gözden geçirileceği vurgulandı.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE