Pazar, 01 Kasım 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

4 Yıllık Mücadele Sonrasında Köprü Kuruldu

Körfez Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’li eski Meclis Üyesi ve Gurup Sözcüsü Vahit Eryılmaz tarafından 2 Eylül 2016 tarihinde 2017 yılı performans değerlendirmesi sırasında dile getirilen üst geçit 4 yıl sonra yerine konuldu.

Tarih
4 Yıllık Mücadele Sonrasında Köprü Kuruldu

Vahit Eryılmaz tarafından gündeme getirildikten sonra 4 Ekim 2016 tarihinde Samsun Mahallesi sakinleri imza kampanyası başlatmış ve üst geçit için toplanan 69 imza Eryılmaz tarafından tekrar meclise taşınmıştı.

Barbaros Mahallesi ile Belde garajı ve Yarımca Sanayi’ni birbirine bağlayan üst geçit, belediyelerin girişimi sonrasında Karayolları tarafından tamamlandı ve hazırlanan çelik iskelet yerine oturtuldu. Son bağlantıları da yapılan üst geçit kullanıma açılacak.

Eryılmaz, çoğunlukla şoförlerin karşıdan karşıya geçmek için yolu kullandıkları ve defalarca kaza tehlikesi yaşandığı yoldan, artık güvenle geçecek olan mahalle sakinleri ve şoförlerin üst geçidi memnunlukla karşıladıklarını söyledi.

Eryılmaz yaptığı açıklamada, “Her zaman vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltecek, rahat etmelerini sağlayacak projeleri hayata geçirecek olan yetkilileri takdir etmekteyiz. 11 Ekim 2018 de Yenidoğan köprüsünün yapımı için büyük şehire verdiğim önerge yetkililer tarafından hayata geçirildi ve kullanıma açıldı. Bunu görmek beni mutlu etmektedir. Şu anda da Samsun Mahallesi için 4 yıl önce verdiğim önergenin hayata geçirildiğini görüyorum bu da beni çok mutlu ediyor. 2019 yılı seçim beyannamesinde de yer verdiği üst geçit sözünü tutan Belediye Başkanı Şener Söğüt’e ve Karayolları yetkilileri ile görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Cep durak

Eryılmaz üst geçidin mahalle halkı ve şoförleri büyük bir sıkıntı ve tehlikeden kurtaracağını sözlerine ekleyerek, “Samsun Mahallesi tarafında ki eksikliklerin tamamlanması için üst geçit yanına bir de cep durak yapılması gerekiyor. O zaman hizmet tam  anlamıyla yerini bulmuş olacaktır “ dedi.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE