Cuma, 23 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Güncel

1863 Ocakbaşı Restoran açıldı

Bingöllü İşletmeci Emrullah Karakaya’nın sahibi olduğu 1863 Ocakbaşı Restoran protokolün yoğun katılımıyla Ömerağa Mahallesi Şehabettin Bilgisu Caddesi No:86/101 adresinde açıldı. Tarihi mekânın açılış…

Tarih
1863 Ocakbaşı Restoran açıldı

PROTOKOLDEN YOĞUN İLGİ
1863 yılında yapılmış olan tarihi binanın restore edilmesiyle hizmete başlayan işletmenin açılışına; AK Parti Milletvekilleri Fikri Işık, Emine Zeybek, Cemil Yaman, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Barosu eski Başkanı Sertif Gökçe, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHPİ İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti Başiskele Belediye Meclis Üyesi Ali Değirmenci, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak, Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Fırat Güler, Körfez Ağrılılar Derneği Başkanı Nurettin Kaplan, CHP İzmit eski İlçe Başkanı Alpaslan Seymen ve çok sayıda davetli katıldı.
SIRA GECESİ İLE TÜRKÜ ZİYAFETİ
Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin konseptine uygun düzenlenerek yoğun müşteri çeken 1863 Ocakbaşı Restoran, 340 metrekare alandan ve iki katlı ahşap yapıdan oluşuyor. Kebap, Adana yoğurtlu iskender, lahmacun, çorba çeşitleri, Urfa lebeni gibi çok sayıda zengin menü içeriğiyle ve 15 kişilik personelle hizmete açılan işyeri açılışında türkücü Vahit Kurt ve Urfa Sıra Gecesi ekibi davetlilere müzik ziyafeti yaşattı.
KARAKAYA: HALKIMIZI BEKLİYORUZ
Açılış konuşmasını gerçekleştiren işletme sahibi Emrullah Karakaya; “2010 yılından bu yana Körfez ilçemizde çeşitli sektörlerde hizmet vermekteyiz. 2019 yılı içerisinde İzmit için bir adım attık ve bu tarihi binayı restore ederek restoran haline getirdik. Bugün de sizlerle birlikte 1863 Ocakbaşı'nın bu mübarek cuma gününde açılışını gerçekleştiriyoruz. İnşallah hepimiz için hayırlı olur. Bizleri yalnız bırakmayan tüm herkese teşekkür ederiz, ayaklarınıza sağlık, mekânımıza tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.
HÜRRİYET: CESUR GİRİŞİMCİLERİMİZ İLİMİZE DEĞER KATIYOR
Tramvayın geçişi nedeniyle geç başlayan protokol konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “Öncelikle ekonomik sıkıntıların ciddi anlamda yaşandığı günümüzde bu kadar emek vererek İzmitimiz’e bir işyeri daha kazandıran işletmecilerimizi cesaretlerinden dolayı kutluyorum. Böyle güzel bir mekânı, yöresel lezzetleri İzmitlilerle buluşturdukları için teşekkür ediyorum. Genç girişimci kardeşimiz Emrullah Bey’i ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Rabbim yollarını açık etsin ve bol kazançları olsun” dedi.
“İŞLEK CADDEDE NEZİH MEKÂN”
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, "İnşallah bu açılış hayırlara sevile olur. Çok güzel çok nezih bir ortam. Başarılar diliyorum" dedi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, "Emrullah kardeşim, Körfez'de yetişmiş büyümüş. Böylesine önemli bir yeri İzmit'in en işlek, en cafcaflı noktasında hizmete açtığı için kendisini tebrik ediyorum. Şimdi hem Körfezli hem İzmitli oldu. Hayırlı, bereketli, bol kazançlar inşallah" ifadelerine yer verdi.
ELLİBEŞ: TİCARET HER İNSAN İÇİN HEDEFTİR
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, "Aslında ticaret her insan için bir hedeftir. Genç kardeşimi gönülden kutluyorum. İnşallah Rabbim hayırlı, bereketli, bol kazançlar nasip eder. Biz de en kısa zamanda bu eşsiz lezzetleri tatmayı düşünüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.
TARHAN: İŞYERLERİ İNSANLARIMIZA EKMEK KAPISIDIR
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "Geçekten böyle mekanlara ihtiyacımız var. Sadece İzmit açısından değil, başka bölgelerden gelen misafirlerimizi ağırlamamız için böyle mekanlara ihtiyacımız var. İşletmeler aynı zamanda vatandaşlarımıza ekmek kapısıdır. Emrullah kardeşimize, ocak başında çalışan ustalarımıza, garson kardeşlerimize emeği geçen herkese hayırlı olsun. Allah utandırmasın, bol kazanç versin" ifadelerini kullandı.
SARIBAY: HİJYENİK VE GÜZEL MEKÂN
İşletmenin hijyenikliğine dikkat çeken CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise; “Burası çok hijyenik ve çok güzel bir mekân. Bizler de buraya gelerek organizasyonlarımızla kardeşlerimizle destek olacağız. Bol kazançlar diliyoruz, hayırlı olsun.” dedi. Sarıbay’ın ardından konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü; “Yoğun bir katılımla açılan bu güzel mekânın Emrullah kardeşimize ve İzmit halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Peygamberimizin sözü olan rızkın çoğu ticarettedir söylemiyle Allah bol kazançlar versin diyorum” dedi.
“TARİHİ MEKÂN İZMİT’E KAZANDIRILDI”
Ak Parti Milletvekili Cemil Yaman; “Burada verilmiş çok büyük bir emek var, girişimci kardeşlerimize bereketli bol kazançlar diliyorum. İzmit’e tarihi bir mekân kazandırdıkları için ayrıca teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi. Ak Parti Milletvekili Emine Zeybek; “Emrullah kardeşimiz bu tarihi binamızı restore ederek işletmeye açarak İzmitimiz’e kazandırdı, kendisine ve ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz, bereketi bol olsun” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE